benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrácení zboží     benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 210 012 013 (Po-Pá 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrácení zboží     benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 210 012 013 (Po-Pá 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

LED osvětlení a jeho výhody

#svítivost#světelný zdroj#LED modul#LED

V dnešní době na nás LED světla “číhají” takřka ze všech koutů. Někdo je jejich nadšeným uživatelem, někdo stále ještě váhá a jsou lidé, které o jejich výhodách nepřesvědčí žádný argument. Pokud budeme hovořit o LED technologii osvětlení v obecné rovině, nejedná se rozhodně o jakýsi dočasný fenomén. Historie jeho vývoje začíná již v roce 1907, tedy více než sto let vědecké práce rozvoje této technologie, která rozhodně dosud nedosáhla svého vrcholu. Jaké jsou tedy výhody LED svícení v realitě a jakou roli může hrát v naší budoucnosti?


Mezi základní výhody LED technologie patří zejména:  

Nízká spotřeba elektrické energie 

Minimální spotřeba elektrické energie je nesporně největší výhodou LED technologie. Její energetická efektivita je specifikovaná energetickou třídou “A” ( nejnižší), zatímco klasické žárovky spadají do tříd “E” až “G.

Dlouhá životnost 

Většina výrobců LED žárovek deklaruje jejich životnost až 25000 hodin. K tomu, aby mohla této životnosti dosáhnout, je nezbytné jejich kvalitní odvětrání, aby se nepřehřívaly.

Nenáročná údržba

LED technologie je na rozdíl od svícení klasickými žárovkami bezúdržbové. Proto je jejich použití výhodné v méně dostupných místech.

Různé barvy vyzařovaného světla

Barvu vyzařovaného světla můžeme charakterizovat jako teplou nebo studenou. Nejčastěji používaná barva světla je tedy 3000°K a 4000°K.

Rychlý start

LED žárovka se dokáže rozsvítit ihned naplno - tedy například na rozdíl, od tzv. úsporné žárovky, poskytuje ihned po rozsvícení 100% svého světelného výkonu.

Možnost častého zapínání

LED žárovky nejsou citlivé na opakované rozsvícení a zhasínání, jako to bylo v případě úsporných žárovek. Počet spínacích cyklů až do jejich selhání je dostatečně vysoký.

Nízka provozní teplota

Na rozdíl od klasických žárovek se LED technologie při svém provozu nezahřívají, resp. zahřívají se jen velmi málo. To je zároveň jedním z důvodů jejich vysoké účinnosti a úspory elektrické energie. Další výhodou této fyzikální vlastnosti je možnost mnohem širšího použití oproti klasickým zdrojům. 

Ekologie

LED technologie neobsahují rtuť. Jsou tedy šetrnější k životnímu prostředí 


NEVÝHODY LED OSVĚTLENÍ

  • Vyšší pořizovací náklady. Ty se však díky vývoji technologie stále rapidně snižují.
  • V některých instalacích při nevhodném použití mohou LED svítidla oslňovat
  • Některé LEDky vyzařují modré světlo. Při jejich nesprávném použití tedy mohou nepříznivě ovlivňovat spánkový biorytmus.  Pokud používáme  modré spektrum světla, ať už ve svítidle, vyzařuje jej televizor nebo mobil v čase před usnutím, průběh usínání je jeho vlivem zhoršený a z dlouhodobého hlediska nám může škodit.  Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastřešuje marketingové aktivity, jejichž cílem je zviditelnění a propagace společnosti. Zveřejňuje v magazínu a poradně zajímavé články, ve kterých se dozvídáte zajímavé informace například o vhodném umístění svítidel nebo o nových technologiích v oblasti svícení.

Nejprodávanější svítidla

Zeptejte se nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výběrem i s technickými otázkami.
210 012 013

Štítky

#Nova Luce#Barva světla#světelný zdroj#venkovní osvětlení#LED #svítivost#AZzardo#stmívání#IP krytí#žárovka#LED modul#senzor pohybuZobraziť všetky


Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Showroom
Košice

ELUSIA, s.r.o., 
Tomášikova 35
040 01 Košice
Slovenská republika
 
T: +421 55 22 89 001