benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrácení zboží     benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 210 012 013 (Po-Pá 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrácení zboží     benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 210 012 013 (Po-Pá 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Svítidla v interiéru

#Zuma Line#4-Concepts#podlahová lampa#svítidlo s ventilátorem

Když si člověk buduje interiér, nikdy by neměl zapomenout na osvětlení. Tedy pokud má být interiér pěkný a příjemný, i když venku zajde slunce. Přirovnat bychom to mohli k focení fotomodelky. Nejprve ji obléknou, upraví a pak probíhá nekonečné zkoušení světel a nasvěcování. A právě díky světlu vznikají fotky tak dokonalé a krásné.

Kolik světelných bodů?

Neustále se stává, že v novostavbách, je počet vývodů na světla přímo žalostně malý. V kuchyni většinou dva, někdy jen jeden uprostřed místnosti. V předsíni jeden a někdy žádná zásuvka alespoň na stojací lampu. Koupelna a toaleta? Jeden a tečka. Ložnice jeden. Dětský pokoj - jeden.

Každý z nás by si měl uvědomit, jaké třeba je počet bodů osvětlení zvýšit. Nemusí jít samozřejmě o lustry. Důležité jsou i zásuvky na správných místech kam se dají osadit stojací lampy. A těch bývá také velmi málo, zvláště v posledním trendu otevřených a spojených prostorů kuchyně a obývacího pokoje. Jejich umístění vyplyne až z finálních vizuálů a dispozice v dané místnosti.

Jak na to?

Pokud se rozhodnete zařídit si interiér sami, doporučuji udělat si předtím aspoň skicu místnosti a učinit dispozici. Předpokládá to mít už rozměry konkrétních solitérů, židlí, sedačky ...

Podle toho pak můžete uvažovat nad rozmístěním svítidel. Například pokud máte v obýváku i jídelní kout, měli byste myslet na umístění lustru nad stůl. Ideální nad jeho střed.

Další svítidlo je dobré umístit nad konferenční stolek a při sedací soupravě mít po ruce zásuvku na stojací lampu. Pěknou atmosféru dotvoří nasvícení knihovny a případně i obrazů.

Doplňkem samozřejmě mohou být i hezké svíčky nebo svícny. Takový interiér bude Vaším příjemným společníkem nejen přes den, ale i večer či v noci.

 

Zdroj: etrend
Foto: azzardo.cz

Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastřešuje marketingové aktivity, jejichž cílem je zviditelnění a propagace společnosti. Zveřejňuje v magazínu a poradně zajímavé články, ve kterých se dozvídáte zajímavé informace například o vhodném umístění svítidel nebo o nových technologiích v oblasti svícení.

Zeptejte se nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výběrem i s technickými otázkami.
210 012 013

Štítky

#Nova Luce#Barva světla#LED #venkovní osvětlení#světelný zdroj#svítivost#AZzardo#stmívání#IP krytí#žárovka#LED modul#dekorační svítidlaZobraziť všetky


Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Showroom
Košice

ELUSIA, s.r.o., 
Tomášikova 35
040 01 Košice
Slovenská republika
 
T: +421 55 22 89 001