Když si člověk buduje interiér, nikdy by neměl zapomenout na osvětlení. Tedy pokud má být interiér pěkný a příjemný, i když venku zajde slunce. Přirovnat bychom to mohli k focení fotomodelky. Nejprve ji obléknou, upraví a pak probíhá nekonečné zkoušení světel a nasvěcování. A právě díky světlu vznikají fotky tak dokonalé a krásné.
Neustále se stává, že v novostavbách, je počet vývodů na světla přímo žalostně malý. V kuchyni většinou dva, někdy jen jeden uprostřed místnosti. V předsíni jeden a někdy žádná zásuvka alespoň na stojací lampu. Koupelna a toaleta? Jeden a tečka. Ložnice jeden. Dětský pokoj - jeden.
Každý z nás by si měl uvědomit, jaké třeba je počet bodů osvětlení zvýšit. Nemusí jít samozřejmě o lustry. Důležité jsou i zásuvky na správných místech kam se dají osadit stojací lampy. A těch bývá také velmi málo, zvláště v posledním trendu otevřených a spojených prostorů kuchyně a obývacího pokoje. Jejich umístění vyplyne až z finálních vizuálů a dispozice v dané místnosti.
Pokud se rozhodnete zařídit si interiér sami, doporučuji udělat si předtím aspoň skicu místnosti a učinit dispozici. Předpokládá to mít už rozměry konkrétních solitérů, židlí, sedačky ...
Podle toho pak můžete uvažovat nad rozmístěním svítidel. Například pokud máte v obýváku i jídelní kout, měli byste myslet na umístění lustru nad stůl. Ideální nad jeho střed.
Další svítidlo je dobré umístit nad konferenční stolek a při sedací soupravě mít po ruce zásuvku na stojací lampu. Pěknou atmosféru dotvoří nasvícení knihovny a případně i obrazů.
Doplňkem samozřejmě mohou být i hezké svíčky nebo svícny. Takový interiér bude Vaším příjemným společníkem nejen přes den, ale i večer či v noci.
Foto: azzardo.cz
Katarína zastřešuje marketingové aktivity, jejichž cílem je zviditelnění a propagace společnosti. Zveřejňuje v magazínu a poradně zajímavé články, ve kterých se dozvídáte zajímavé informace například o vhodném umístění svítidel nebo o nových technologiích v oblasti svícení.